Wydarzenia z przedszkola


05 Listopad 2018

Spotkanie z Panią Policjantką

W październiku nasze przedszkolaki miały okazję spotkać się z Panią Policjantką. Dzieci dowiedziały się jak należy zachować się w drodze do przedszkola oraz na przejsciu dla pieszych. Pani Policjantka również ostrzegła dzieci przed kontaktami z nieznajomymi osobami.
Czytaj więcej
14 Październik 2018

Dzień Edukacji Narodowej

12 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji każda grupa przygotowała krótki występ dla przedszkolaków i pracowników przedszkola.
Czytaj więcej
01 Październik 2018

Program edukacyjny "Jaś i Małgonia"

Dzieci miały okazję uczestniczyć w programie edukacyjnym "Jaś i Małgonia". Przedszkolaki w aktywny sposób poznały tajniki wyrobu mąki na żarnach, pieczenia ciastek oraz lotowania gołębi.
Czytaj więcej
26 Sierpień 2018

Wyjątkowi goście prosto z Niemiec

W zeszłym tygodniu dzieci rozmawiały o kolejnym kraju- Niemcy. Z tej okazji nasze "Pszczółki" odwiedzili specjalni goście prosto z Niemiec. Pani Alicja oraz pan Andreas na codzień mieszkają w Niemczech. Nasi goście zaśpiewali dla dzieci piosenkę po niemiecku, opowiedzieli jak obchodzi się Bożenarodzenie. Dzieci miały okazję zobaczyć tradycyjne stroje oraz stroje jakie Niemcy zakładają gdy kibicują swojej drużynie. Nie zabrakło wspólnych zabaw i tańców. Wszyscy na pewno będą miło wspominać to spotkanie :)
Czytaj więcej
22 Sierpień 2018

Urodziny Poli z grupy "Pszczółki"

W poniedziałek swoje urodziny obchodziła Pola z grupy "Pszczółki". Życzymy jej dużo uśmiechu oraz spełnienia marzeń :)
Czytaj więcej
05 Listopad 2018

Teatrzyk w przedszkolu "O krzykliwym skrzaciku i magicznej księdze"

30 października w naszym przedszkolu gościliśmy aktórów z teatru Moralitet wraz z przedstawieniem "O krzykliwym skrzaciku i magicznej księdze".Przedstawienie promowało przyjaźń, czytelnictwo oraz poruszało problem degradacji środowiska naturalnego.
Czytaj więcej
09 Październik 2018

Zajęcia z cyklu "Kuchenne Rewolucje" -grupa "Biedronki"

W piątek przedszkolaki z grupy "Biedronki" przyrządzały pyszną i zdrową sałatkę jarzynową. Dzieci same kroiły warzywa i mieszały składniki. Wspólne przygotowywanie sałatki sprawiło nam dużo radości.
Czytaj więcej
26 Sierpień 2018

Urodziny Franka z grupy "Pszczółki"

Ostatnio swoje urodziny obchodził Franek z grupy "Pszczółki". Życzymy mu dużo uśmiechu oraz spełnienia marzeń.
Czytaj więcej
22 Sierpień 2018

Japoński tydzień u Starszaków

Kolejnym państwem, które wspólnie poznawaliśmy była Japonia. Na początek dowiedzieliśmy się podstawowych informacji dotyczących tego kraju. Poznaliśmy flagę, herb oraz hymn Japonii. Dowiedzieliśmy się jak inaczej mówi się na Japonię, jak wyglada narodowy strój japoński oraz z czego słynie to państwo. Poznaliśmy także japoński rytuał parzenia herbaty.
Czytaj więcej
17 Sierpień 2018

"Pszczółki" poznały kolejny kraj- Egipt

W ubiegłym tygodniu "Pszczółki" poznały kolejny kraj- Egipt. Dzieci poznały tajemnice piramid, niezwykłych roślin i raf koralowych, obserwowały miejsca na mapie oraz próbowały przywitać się w zupełnie obcym dla nich języku. Maluchy wykonały flagę Egiptu, razem wyklejały wielbłąda z kaszy i brązowego ryżu, a na koniec wykonały egipskie mumie z rolek. W zabawach ruchowych dzieci przebiegły wielką pustynię Saharę ;)
Czytaj więcej

Kalendarz
Kontakt
Mosty, ul. Długa 42A
84-300 Lębork
666-970-439
michalkowo@op.pl
Michałkowo 2019