Wydarzenia ze szkoły


23 Czerwiec 2018

Uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2017/2018

W piątkowy poranek, wraz z pierwszym dniem lata, zakończyliśmy rok szkolny. Podczas uroczystości rozdawane były świadectwa, dyplomy dla wzorowych uczniów oraz podziękowania dla rodziców. Nasi uczniowie wystąpili z piosenką wakacyjną oraz piosenką w języku angielskim. Tego dnia po raz pierwszy w naszej szkole żegnaliśmy uczniów III klasy, którzy zakończyli swój pierwszy etap edukacyjny i z tej okazji oglądaliśmy filmik przygotowany specjalnie dla nich przedstawiający ich od najmłodszych lat. Było mnóstwo wzruszeń i wzajemnych podziękowań. Wszystkim uczniom oraz ich rodzinom życzymy wspaniałych, słonecznych i pełnych przygód wakacji! Do zobaczenia we wrześniu! :)
Czytaj więcej
20 Czerwiec 2018

Płaskie bukiety z suszonych kwiatów "Warsztaty Kreatywnego Tworzenia" gr. I i II

  Dziś do kreatywnej pracy wykorzystaliśmy zebrane wcześniej na łące i ususzone kwiaty. Wykonaliśmy z nich piękne, płaskie obrazy, które umieściliśmy w antyramie. Gotowe prace stanowią piękny element dekoracyjny ścian na szkolnym korytarzu.  
Czytaj więcej
18 Czerwiec 2018

Sportowy poniedziałek :)

Ostatni poniedziałek tego roku szkolnego spędziliśmy na pobliskim Orliku, gdzie w sportowym stylu każdy robił to co lubi :) Była piłka nożna, akrobacje gimnastyczne, zabawy terenowe, huśtawki i ogólny plac zabaw. Aby czas spędzić jeszcze milej udaliśmy się na lody :)
Czytaj więcej
14 Czerwiec 2018

Artuś w krainie plastyki - 14.06

Zbliżając się wielkimi krokami do wakacji, nasi uczestnicy Artusia przygotowali dziś lornetki, przez które wypatrują już letnich miejsc. Każdy z nich chciałby się udać gdzie indziej, dlatego też i prace są różne i bardzo wyjątkowe :)
Czytaj więcej
12 Czerwiec 2018

CHMIELNO 2018

Z radością wspominamy 3-dniowy biwak w pięknej miejscowości Chmielno. W samym sercu Szwajcarii Kaszubskiej wypoczywaliśmy, bawiliśmy się, uczyliśmy  w otoczeniu pęknych krajobrazów. Dzieci z zainteresowaniem poznawały kluturę kaszubską, tardycje, taniec, język, haft. Każdy dzień był pełen wrażeń i niespodzianek. Przeżyliśmy wspólnie świetną przygodę, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

Czytaj więcej
21 Czerwiec 2018

Japonki na lato "Warsztaty Kreatywnego Tworzenia" gr. I i II

  Na ostatnich już w tym roku szkolnym zajęciach „Warsztaty Kreatywnego Tworzenia” uczniowie naszej szkoły w związku z nadejściem nowej, wakacyjnej pory roku, wykonali typowo letnie obuwie- „Japonki”. Podeszwa klapek została wykonana z kartonu. Pozostałe elementy powstały przy wykorzystaniu wstążki, guzików i kolorowych koralików. Zabawa w szewca sprawiła dzieciom ogromną radość.  
Czytaj więcej
19 Czerwiec 2018

Z odwiedzinami w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Lubiatowie

We wtorek udaliśmy się z wizytą zapoznawczą do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lubiatowie, prowadzonych przez Fundację "Mimo Wszystko" Anny Dymnej. Zostaliśmy tam przywitani bardzo ciepło i na sam poczatek mogliśmy wysłuchać cudownego występu uczestników pracowni artystyczno - komputerowej. Następnie przygotowane dla nas były atrakcje manualno - sportowe, w których razem z podopiecznymi WTZ braliśmy udział integrując się i lepiej poznając. Na koniec wybraliśmy się na spacer na pobliską plażę, gdzie wspólnie mogliśmy szaleć na ciepłym piasku i zamoczyć nogi w morskiej wodzie :) Ten dzień będziemy bardzo miło wspominać i mamy nadzieję, że niedługo znów będziemy mogli się spotkać. A może rewizyta? :)
Czytaj więcej
14 Czerwiec 2018

Zaczytani w komiksach

W ostatnim czasie w naszej klasie, ku uciesze dzieci, pojawiły się komiksy. Zafascynowani lekturą z różnych zakątków świata, zabraliśmy się do tworzenia własnych - niepowtarzalnych komiksów.  Każdy z dumą prezentował własne dzieła. Gratuluję pomysłów!!!

Czytaj więcej
13 Czerwiec 2018

Pompony "Warsztaty Kreatywnego Tworzenia" gr. I i II

  Dziś uczniowie naszej szkoły przygotowali z kolorowej bibuły cheerleaderskie pompony. Zostały one wykonane z myślą o naszym udziale w kolorowym przemarszu ulicami Lęborka, zorganizowanym w ramach Pikniku charytatywnego „Dla zdrowia i Zosi” organizowanego przez SP 4 w Lęborku.  
Czytaj więcej
04 Czerwiec 2018

Tydzień z eksperymentami "Warsztaty Kreatywnego Tworzenia" 04.06.- 2gr.

  Kolejne eksperymenty realizowane na zajęciach „Warsztaty Kreatywnego Tworzenia”. Dziś nasi uczniowie odkryli właściwości styropianu,wody, lodu, soli, octu, sody oczyszczonej czy ciśnienia biorąc udział w wielu eksperymentach. Należały do nich „Znikający duch”, „Lód na smyczy”, „Wulkan”, „Balon w butelce”, „Pomylony kierunek”, „Lampa wulkaniczna” czy „Balon z Mozzarelli”.  
Czytaj więcej

Kalendarz
Kontakt
Mosty, ul. Długa 42A
84-300 Lębork
666-970-439
michalkowo@op.pl
Michałkowo 2019