Wydarzenia ze szkoły


23 Październik 2018

Spotkanie z myśliwym

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas I-III gościli myśliwego. Był nim pan Łukasz z koła łowieckiego "Ostoja" Mikorowo. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z profesją myśliwego, wytłumaczenie czym różni się działalność myśliwego od działalności leśnika oraz jak przebiega współpraca obu leśnych sprzymierzeńców. W czasie spotkania poznaliśmy różnicę między sarną a jeleniem, rozpoznawaliśmy odgłosy leśnych zwierząt oraz bawiliśmy się atrybutami myśliwego: wabikami, lornetką, sygnałówką myśliwską czy pastorałem.
Czytaj więcej
28 Wrzesień 2018

Dzień Chłopaka w klasach I-III

W ostatni piątek uczniowie klas I-III obchodzili Dzień Chłopaka. Z tej okazji wszystkie Panie ośpiewały Panom symboliczne 100 lat i złożyły życzenia. Chłopcy otrzymali również upominki. Z myślą o naszych solenizantach zostały przygotowane odważne, męskie konkurencje: przekłuwanie baloników z wyzwaniem czy butelkowe koło fortuny z rozpoznawaniem smaków.

Czytaj więcej
01 Sierpień 2018

Wakacyjny czas...

Trzeci tydzień wakacji minął nam z niezbyt przychylną pogodą, jednak nie przeszkodziło to nam w świetnej zabawie :) W tym tygodniu odwiedziliśmy Stację Kultura w Lęborku, wykonywaliśmy ćwiczenia Metodą W. Sherborne, w których ważni są przede wszystkim partnerzy, zaufanie do drugiej osoby i ruch, poznawaliśmy tajemnice Internetu, stworzyliśmy grę planszową i wykonaliśmy własne świeczki zapachowe. Ponadto nie brakowało nam zabaw, gier, filmów edukacyjnych i zajęć na świeżym powietrzu. Uczestniczyliśmy także w Akcji "Bezpieczny przejazd", graliśmy w Familiadę wakacyjną, stworzyliśmy piramidę zdrowego odżywiania, przypomnieliśmy sobie dawne gry i zabawy podwórkowe a także próbowaliśmy swoich sił w drewnianych układankach typu jenga i domino :) Uczestniczące w zajęciach dzieci z fantastycznym poczuciem humoru codziennie dostarczały nam mnóstwo wrażeń, szukały inspiracji i aktywnie uczestniczyły w zajęciach :)
Czytaj więcej
06 Lipiec 2018

Wakacje w Michałkowie

Pierwszy tydzień wakacyjnych zajęć świetlicowych w Michałkowie za nami. Poza zabawami na pobliskim Orliku, gdzie graliśmy w "koco-siatkówkę", skakaliśmy przez linę czy graliśmy w piłkę, stworzyliśmy pracę plastyczną pt. "Złudzenia optyczne". Wiele radości i satysfakcji sprawił nam rajd rowerowy. Leśne ścieżki doprowadziły nas do miejscowości Kębłowo, gdzie na siłowni pod chmurką chłopcy próbowali swoich sił. Ostatniego dnia malowaliśmy odlewy gipsowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z klockami i słomkami konstrukcyjnymi. Każdego dnia towarzyszył nam Mikołajek- bohater wakacyjnej lektury.
Czytaj więcej
02 Lipiec 2018

Bezpłatne podręczniki do kl. IV w roku szkolnym 2018/2019

Uczniowie klasy IV w roku szkolnym 2018/2019 zostaną wyposażeni w darmowe podręczniki szkolne oraz materiały ćwiczeniowe. We własnym zakresie rodzic będzie zobowiązany kupić jedynie podręczniki do zajęć nieobowiązkowych np. do religii. Wszelkie informacje o rodzajach podręczników do zajęć nieobowiązkowych zostaną udzielone z początkiem września.
Czytaj więcej
06 Październik 2018

Wycieczka do Muzeum- Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich

  Pierwsza wycieczka w kaszubskim stylu za nami! W ostatnią sobotę wybraliśmy się Muzeum- Kaszubskiego Parku Etnograficznego im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich. Na miejscu poznaliśmy architekturę dawnej wsi kaszubskiej. Zwiedziliśmy najważniejsze zabytki kultury kaszubskiej. Odwiedziliśmy dawną kaszubską szkołę i dowiedzieliśmy się jak wyglądała w niej uczniowska codzienność. Zapoznaliśmy się z życiem i działalnością ludzi zasłużonych na Kaszubach – Teodory i Izydora Gulgowskich. Uczestniczyliśmy w warsztatach, w czasie których wykonaliśmy piękne kwiaty z bibuły. Po zakupieniu drobnych pamiątek, z uśmiechem na twarzach wróciliśmy do domów:)  
Czytaj więcej
14 Wrzesień 2018

Świetlicowy Dzień Kropki

W związku z przypadajęcym w tym roku w sobotę Dniem Kropki uczniowie naszej szkoły bawili się z Kropką w przeddzień tego wydarzenia. Zabawa odbywała się w czasie zajęć świetlicowych, dzięki czemu bawić się mogli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Na początku przypomnieliśmy sobie historię Kropki i okoliczności powstania Jej święta. Na olbrzymim arkuszu papieru wykropkowaliśmy swoje imiona, które potem ukryliśmy w gąszczu Kropek- dla utrudnienia ich odnalezienia. Końcowym etapem była sesja fotograficzna w fotobudce z Kropkowymi rekwizytami.
Czytaj więcej
24 Lipiec 2018

Kolejne wakacyjne dni w szkole

Czwarty tydzień zajęć świetlicowych rozpoczęliśmy od kodowania na papierze, a potem na przeznaczonych do tego tackach tworząc piękne prasowanki z koralików. Stworzyliśmy namiastkę morza konstruując oceanarium w kartonie. Dużym zainteresowaniem cieszą się również zabawy integracyjne. Wolny czas spędzamy także na świeżym powietrzu, układamy konstrukcje przestrzenne z klocków, gramy w gry planszowe oraz oglądamy filmy animowane.
Czytaj więcej
03 Lipiec 2018

Wakacyjne zajęcia świetlicowe ruszyły!

Wakacje w Michałkowie rozpoczęte! Zabawę rozpoczęliśmy od wakacyjnego obrazka w programie Paint. Po jego wykonaniu zajęliśmy się kolorowaniem i graniem w gry planszowe. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się dzicięce karaoke. Kolejny dzień poświęciliśmy szyciu kotów. Zabawa z igłą i nitką sprawiła nam wiele radości. Nie zapomnieliśmy też o wykorzystywaniu uroków lata w czasie zabaw podwórkowych.
Czytaj więcej
25 Czerwiec 2018

Wakacje 2018

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Mostach prowadzi zapisy na zajęcia świetlicowe w okresie wakacji, które odbywać się będą w dniach od 2 lipca do 24 sierpnia w godzinach 8.00-16.00. Harmonogram zajęć:   PONIEDZIAŁKI: „W multimedialnym świecie” Zajęcia komputerowe, interaktywne, fotograficzne, programowanie, kodowanie. WTORKI: „Mali konstruktorzy” Zajęcia techniczne: szycie, glina, tworzenie biżuterii, tworzenie prac przestrzennych z materiałów naturalnych i wtórnych, tworzenie gier planszowych. ŚRODY: „W zdrowym ciele, zdrowy duch” Zajęcia sportowe, sensoryczne, ruch rozwijający W. Sherborne, gimnastyka korekcyjna, zdrowe odżywianie. CZWARTKI: „Co w okolicy piszczy?” Zwiedzanie najbliższej okolicy: wyjścia na łąkę, do lasu, parku, do muzeum, nad jezioro, wyjazd na plażę (Łeba), rajd rowerowy. PIĄTKI: „W pracowni artystycznej” Zajęcia plastyczne: odlewy gipsowe, obrazki z kamieni, wykonywanie świeczek, Decoupage, malowanie na szkle, prace ze styropianu, papier czerpany.   Zapraszamy!       * Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w harmonogramie zajęć z uwagi na różne czynniki organizacyjne    
Czytaj więcej

Kalendarz
Kontakt
Mosty, ul. Długa 42A
84-300 Lębork
666-970-439
michalkowo@op.pl
Michałkowo 2019