Wydarzenia z przedszkola


26 Sierpień 2018

Wyjątkowi goście prosto z Niemiec

W zeszłym tygodniu dzieci rozmawiały o kolejnym kraju- Niemcy. Z tej okazji nasze "Pszczółki" odwiedzili specjalni goście prosto z Niemiec. Pani Alicja oraz pan Andreas na codzień mieszkają w Niemczech. Nasi goście zaśpiewali dla dzieci piosenkę po niemiecku, opowiedzieli jak obchodzi się Bożenarodzenie. Dzieci miały okazję zobaczyć tradycyjne stroje oraz stroje jakie Niemcy zakładają gdy kibicują swojej drużynie. Nie zabrakło wspólnych zabaw i tańców. Wszyscy na pewno będą miło wspominać to spotkanie :)
Czytaj więcej
22 Sierpień 2018

Urodziny Poli z grupy "Pszczółki"

W poniedziałek swoje urodziny obchodziła Pola z grupy "Pszczółki". Życzymy jej dużo uśmiechu oraz spełnienia marzeń :)
Czytaj więcej
17 Sierpień 2018

Starszaki odwiedziły Egipt

Kolejny tydzień wakacyjnej podróży za nami. Tym razem odwiedziliśmy Egipt. Poznaliśmy najważniejsze informacje o kraju, wykonaliśmy flagę omawianego państwa. Wielkie zainteresowanie wzbudziły piramidy, które zrobiliśmy oraz życie wielbłąda.
Czytaj więcej
14 Sierpień 2018

"Motylki" poznają Egipt

W zeszłym tygodniu "Motylki" odwiedziły kolejny kraj- Egipt. Dzieci poznały podstawowe informacje o kraju, a następnie pokolorowały flagę danego kraju. Dzieci miały okazję wykonać pocztówkę z Egiptu oraz piramidę, którą dookoła posypały kaszą jaglaną. Najwięcej emocji wywołał temat o mumiach. Nasze "Motylki" z przyjemnością zamieniały się w mumię, a chętne dzieci miały okazję zrobić sobie zdjęcie z mumią ;)
Czytaj więcej
10 Sierpień 2018

Starszaki odwiedziły Wielką Brytanię

W zeszłym tygodniu zatrzymaliśmy się w Wielkiej Brytani. Pierwszego dnia dowiedzieliśmy się jak wygląda flaga omawianego państwa oraz jaka jest jego stolica. Poznaliśmy najważniejsze zabytki oraz zwyczaje brytyjczyków. Zrobiliśmy dużego Big Bena, czerwony autobus oraz przepyszne tosty.
Czytaj więcej
22 Sierpień 2018

Japoński tydzień u Starszaków

Kolejnym państwem, które wspólnie poznawaliśmy była Japonia. Na początek dowiedzieliśmy się podstawowych informacji dotyczących tego kraju. Poznaliśmy flagę, herb oraz hymn Japonii. Dowiedzieliśmy się jak inaczej mówi się na Japonię, jak wyglada narodowy strój japoński oraz z czego słynie to państwo. Poznaliśmy także japoński rytuał parzenia herbaty.
Czytaj więcej
17 Sierpień 2018

"Pszczółki" poznały kolejny kraj- Egipt

W ubiegłym tygodniu "Pszczółki" poznały kolejny kraj- Egipt. Dzieci poznały tajemnice piramid, niezwykłych roślin i raf koralowych, obserwowały miejsca na mapie oraz próbowały przywitać się w zupełnie obcym dla nich języku. Maluchy wykonały flagę Egiptu, razem wyklejały wielbłąda z kaszy i brązowego ryżu, a na koniec wykonały egipskie mumie z rolek. W zabawach ruchowych dzieci przebiegły wielką pustynię Saharę ;)
Czytaj więcej
17 Sierpień 2018

Urodziny Mai z grupy "Starszaki"

W tym tygodniu swoje urodziny obchodziła Maja. Życzymy jej dużo zdrowia, radości i uśmiechu.
Czytaj więcej
10 Sierpień 2018

Wielka Brytania- Najmłodsi odwiedzają kolejny kraj

W zeszłym tygodniu nasi Najmłodsi odwiedzili kolejny kraj - Wielka Brytania. Maluchy poznały podstawowe informacje o danym kraju oraz wykonały przepiękną flagę. Dzieci w tym tygodniu obejrzały bajkę i poznały kolejnego bohatera-Paddingtona, który zamieszkał w Wielkiej Brytani. Tradycyjnie poznaliśmy przysmaki danego kraju- w tym przypadku były to tosty :) Na koniec tygodnia wykonaliśmy czerwone piętrowe autobusy oraz Big Bena ;)
Czytaj więcej
01 Sierpień 2018

Rosja - Najmłodsi odwiedzają kolejny kraj

Za nami kolejny tydzień podróży dookoła świata. Tym razem nasze Maluchy odwiedziły Rosję. W tym tygodniu dzieci wykonały flagę Rosji, poznały kilka słów po rosyjsku, smakowały tradycyjnych potraw,lepiły pierogi z plasteliny, oglądały  bajki po rosyjsku (w tym ulubienicę wszystkich dzieci Maszę) oraz wykonały przepiękną matrioszkę :)
Czytaj więcej

Kalendarz
Kontakt
Mosty, ul. Długa 42A
84-300 Lębork
666-970-439
michalkowo@op.pl
Michałkowo 2021