Wydarzenia ze szkoły


13 Styczeń 2019

Ferie 2019 - zajęcia świetlicowe

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Mostach prowadzi zapisy dla dzieci w wieku 7-12 lat na zajęcia świetlicowe w czasie ferii zimowych, które odbywać się będą codziennie w godzinach 8.00-16.00 ...

Czytaj więcej
21 Grudzień 2018

Wigilia szkolna

Czytaj więcej
06 Grudzień 2018

Mikołajkowy kiermasz bożonarodzeniowy 2018

W czwartek Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole "Michałkowo" w Mostach zorganizowali charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy wspierający akcję Szlachetna Paczka. Pierwszymi zainteresowanymi byli oczywiście uczniowie naszej szkoły.

Czytaj więcej
01 Grudzień 2018

Andrzejki w szkole

W ostatni piątek uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w zabawach andrzejkowych przygotowanych przez Panią Kasię oraz uczennice klasy III. Przy andrzejkowym punkcie wróżyły cyganki, dzięki którym uczniowie dowiedzieli się jakie zawody czekają ich w przyszłości oraz jakie imię będzie nosił/-a wybranek/-ka serca. Największym zainteresowaniem cieszyło się tradycyjne lanie wosku. Słodkim akcentem były andrzejkowe babeczki z wróżbą.
Czytaj więcej
01 Listopad 2018

Nocka w szkole kl. I-III

W ostatni piątek uczniowie klas I-III odbyli nockę w szkole. Tematyką wieczornego spotkania były podchody w ciemnościach realizowane na terenie szkoły. Zabawa obejmowała 17 stacji, w czasie których uczniowie rozwiązywali zadania sprawnościowe, logiczne, manualne, matematyczne, wokalne i wiele innych. Po wykonaniu każdego zadania uczniowie otrzymywali zaszyfrowaną literę i wskazówkę do kolejnej stacji. Zebranie i rozszyfrowanie 17 zakodowanych liter tworzyło hasło- miejsce ukrytego skarbu. Poszukiwaczom udało się zdobyć skarb, którym była mikrofalówka wypełniona popcornem konsumowanym w czasie wieczornego seansu filmowego.
Czytaj więcej
21 Grudzień 2018

Jasełka bożonarodzeniowe 2018

Czytaj więcej
12 Grudzień 2018

Akcja "Podaj łapę"- finał zbiórki dla zwierząt schroniska BAJER w Małoszycach

W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki gościli Lusię, podopieczną schroniska BAJER w Małoszycach. Lusia przyjechała do nas z pracownikiem schroniska, który opowiedział nam wiele historii o bezdomnych zwierzętach.

Czytaj więcej
05 Grudzień 2018

Wycieczka do Przystanku Św. Mikołaja w Drzewinie

W ostatnią środę uczniowie naszej szkoły z okazji zbliżających się Mikołajek wybrali się do Przystanku Św. Mikołaja w Drzewinie. Przygodę rozpoczęliśmy od spotkania z Elfem Bartusiem, który przedstawił nam plan zwiedzania wioski. Razem z Elfem przewodnikiem odwiedziliśmy żywą szopkę oraz karczmę Elfa Budzika, który poczęstował nas magicznym napojem...

Czytaj więcej
15 Listopad 2018

Wycieczka do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć z. j. kaszubskiego odbyli wycieczkę do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Dzięki wizycie w Muzeum poznaliśmy zwyczaje, obrzędy i sztukę ludową Kaszub. Zapoznaliśmy się z życiem i działalnością najwybitniejszego historyka kaszubskiego Gerarda Labudy, a także wzięliśmy udział  w zajęciach edukacyjnych "Kaszubskie wzornictwo użytkowe- zdobienie lnianych toreb".
Czytaj więcej
01 Listopad 2018

Święto Dyni

31 października uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Dyni przygotowany dla młodszych kolegów przez klasę IV wraz z wychowawcą. Zabawy z Dynią obejmowały: malowanie Dyni stopami moczonymi w farbie, rysowanie Dyni z zawiązanymi oczyma, dyniowe kręgle, wybieranie ziarenek Dyni na czas oraz klasowe wydrążanie dyni z nadaniem jej wizerunku w postaci "minkowego" wykroju. Nie obeszło się bez słodkiej i smacznej degustacji dyniowej zupy, ciasta i babeczek. Dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę :)
Czytaj więcej

Kalendarz
Kontakt
Mosty, ul. Długa 42A
84-300 Lębork
666-970-439
michalkowo@op.pl
Michałkowo 2019