Wydarzenia z przedszkola


11 Maj 2018

Robotyka 07.05 - "Biedronki"

Kolejne ciekawe konstrukcje z klocków lego na zajeciach z robotyki. Tym razem "Biedronki" skonstruowały motor. 
Czytaj więcej
10 Maj 2018

"Fascynujący świat mrówek"- warsztaty w grupie "Pszczółki" i "Motylki"

Na warsztatach dzieci poznały zwyczaje mrówek, szczegóły ich życia, budowę oraz strukturę mrowiska. Dzieci miały okazję zobaczyć prawdziwą królową mrówek, a także mogły spojrzeć na świat mrówczymi oczami ;)
Czytaj więcej
09 Maj 2018

Kwiatki "Klub Twórczego Malucha" gr. II

Dziś w „Klubie Twórczego Malucha” powstały piękne kwiatki wykonane z pasków kolorowego papieru, plasteliny, patyczków kosmetycznych, papilotek do muffinek, słomek oraz brystolu.  
Czytaj więcej
02 Maj 2018

Tydzień z eksperymentami "Klub Twórczego Malucha" 23.04. 18.- 2 gr.

Na ostatnich zajęciach w „Klubie Twórczego Malucha” przedszkolaki miały okazję doświadczyć jakimi właściwościami cechują się jajka. Wbrew pozorom skorupki jajek wcale nie są tak kruche, jakby mogło się wydawać. Dowiedzieliśmy się tego dzięki przeprowadzonym eksperymentom. W pierwszym z nich użyliśmy jednakowej, dużej siły nacisku na jajko w górnej i dolnej jego części. Okazało się, że jajo trudno zgnieść. W kolejnym eksperymencie postawiliśmy kolegę na dwie wytłoczki wypełnione jajkami- żadne jajo nie pękło. Kolejne doświadczenia pozwoliły nam dowiedzieć się jak odróżnić jajko ugotowane od surowego, jak oddzielić za pomocą pustej, plastikowej butelki żółtko od białka, a także jak sprawić, by jajko znalazło się w butelce. Ostatnim eksperymentem było umieszczenie jajka w słoiku z octem, ale na efekty tego doświadczenia musimy jeszcze poczekać:)  
Czytaj więcej
25 Kwiecień 2018

Urodziny Oli z grupy "Pszczółki"

We wtorek swoje urodziny obchodziła Ola z grupy "Pszczółki". Życzymy jej dużo szczęścia oraz spełnienia marzeń.
Czytaj więcej

Kalendarz
Kontakt
Mosty, ul. Długa 42A
84-300 Lębork
666-970-439
michalkowo@op.pl
Michałkowo 2020